EN
 • رابطه میان ازدیاد طول و استحکام کششی در نقطه پارگی واتراستاپ چیست؟

  با توجه به بررسی مقالات مختلف چند نتیجه حدودی در ذیل آمده است:
   ازدیاد طول: 134(%)، استحکام کششی در نقطه پارگی 55 MPa
   ازدیاد طول: 150(%)، استحکام کششی در نقطه پارگی 55 MPa
  ازدیاد طول: 250(%)، استحکام کششی در نقطه پارگی 15 MPa
  ازدیاد طول: 350(%)، استحکام کششی در نقطه پارگی 12 MPa
 • ضخامت واتراستاپ باید به چه صورتی اندازه گیری شود؟

  ضخامت واتراستاپ باید به وسیله ضخامت سنج مناسب کالیبره و برای اندازه گيري با نيروي كم (برای واتراستاپ که یک سطح نسبتا نرم می‌باشد باید از نیروی کم استفاده گردد)، اندازه‌گیری شود. بارها پیش آمده که مشتری به علت عدم اندازه‌گیری ضخامت به صورت استاندارد، ضخامت کمتری را به شرکت اظهار کرده که با بررسی شکایات مربوطه با روش استاندارد، مشخص شد که ضخامت واتراستاپ مربوطه درست بوده است.
 • نحوه استاندارد جوش واتراستاپ چه روشی است؟

  روشهای مختلفی برای اتصال دو سر واتراستاپ در بخشهای مختلف در حین نصب واتراستاپ وجود دارد. یکی از روشهای رایج استفاده از چسب بین دو نوار و سپس روی هم قرار دادن دو سر واتراستاپ می باشد که روشی رایج، و اشتباه می باشد. روش دیگر جوش دو سر واتراستاپ می باشد. در این روش دو سر واتراستاپ با حرارت مناسب ذوب شده و سپس این دو لبه مذاب به هم چسبانده می شود. برای ذوب دو لبه از ابزار متفاوتی استفاده می شود. استفاده از تبرهای مسی رایج بوده ولی سوختگی سطحی ایجاد می کند. سشوار حرارتی روش ذوب با هوای داغ است که در این روش باید دما طوری تنظیم گردد تا سوختگی اتفاق نیافتد. استفاده از تیغه های با پوشش تفلون نیز روشی جدید است که به تازگی شرکت لیستر به عنوان بهترین روش پیشنهاد داده است.
 • انتخاب سایز واتراستاپ به چه روشی صورت می پذیرد؟

  انتخاب سایز واتراستاپ بر اساس پهنا و ضخامت واتراستاپ می باشد که هر چه این ابعاد بیشتر شود، فشار آب بیشتری را تحمل می کند. این ابعاد بر اساس نمودار هوموگرام استاندارد EM 1110-2-2102 ارتش آمریکا انتخاب می شود.
 • آیا بوی متصاعد شده از روی سطح واتراستاپ شاخصی از کیفیت می باشد؟

  بوی واتراستاپ ناشی از تبخیر مواد روان کننده ترکیب پی وی سی می باشد. شدت بو و نوع بو با کیفیت واتراستاپ مرتبط می باشد. بوی مواد نفتی متصاعد شده نشانگر اینست که از مواد نفتی جهت افزایش سرعت تولید و براقیت سطح استفاده شده است که این مواد اگرچه کاهش قیمت تمام شده را باعث می شود ولی از آنطرف کیفیت واتراستاپ را بخصوص در برابر عوامل محیطی در طول زمان کاهش می دهد.
 • دانسیته مواد واتراستاپ چه ارتباطی با کیفیت واتراستاپ دارد؟

  مواد واتراستاپ کامپوندی از پی وی سی بوده که توسط یک ماده نرم کننده حالت انعطاف پذیر پیدا می کند و دانسیته این ماده می تواند از 1/1 تا 5/1 باشد. واتراستاپ مرغوب به تجربه دارای دانسیته 2/1 تا 35/1 می باشد و بالا بودن دانسیته از این حد در صورتیکه واتراستاپ انعطاف پذیر باشد نشانگر بالا بودن فیلر مصرفی در کامپوند می باشد که به شدت عمر واتراستاپ در سازه را کاهش می دهد و مقاومت در برابر قلیا و اسید آن پائین می باشد.
 • نتایج ازدیاد طول در یک نمونه واتراستاپ­ با ضخامت 8 میلیمتر انحراف میانگین بالایی داشته است. بعضاً بالای استاندارد و بعضاً پایین­ تر از حد استاندارد می­ باشند. علت آن چیست؟

  مشکل در آماده ­سازی نمونه جهت تست ازدیاد طول می ­باشد. از آنجا که نوارهای با ضخامت بالا در فک جا نمی­ گیرد برای جاگذاری، اپراتور آزمایشگاه ناچار به نازک کردن آن می ­باشد. این کار نیز معمولاً با تیغ، سمباده و یا سنگ ­زنی انجام می­ گیرد. این روش­ ها دارای خطاهای اپراتوری بوده که باعث این انحرافات می­ شود. روش سمباده ­زنی چنانچه با سمباده نرم و با دقت انجام شود، معمولاً بهتر از روش برش با تیغ می ­باشد.
 • رابطه میان ازدیاد طول و استحکام کششی در نقطه پارگی واتراستاپ چیست؟

  با توجه به بررسی مقالات مختلف چند نتیجه حدودی در ذیل آمده است: ازدیاد طول: 134(%)، استحکام کششی در نقطه پارگی 55 MPa ازدیاد طول: 150(%)، استحکام کششی در نقطه پارگی 55 MPa ازدیاد طول: 250(%)، استحکام کششی در نقطه پارگی 15 MPa ازدیاد طول: 350(%)، استحکام کششی در نقطه پارگی 12 MPa

فرم ارسال سوال

* نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* سوال شما
* کد امنیتی